Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Uzzini vairāk
Aktualitātes
9.b klases skolēnu pozitīvā pieredze attālināto mācību laikā

Patrīcija Č.

Pozitīvais un siltais par attālināto mācīšanos nav nemaz tik maz šajā laikā. Pa šo laiku esmu ļoti satuvinājusies ar saviem tuvajiem/mīļajiem, es esmu vairāk apstājusies laikā ar sevi pašu. Man, protams, vislabāk patīk, ka mājās mācoties varu mācīties kopā ar karstu, garšīgu tēju un karstmaizītēm blakus, aptinusies ar segu un esmu gatava mācīties mājīgā un omulīgā apkārtnē. Varu veikt mācību darbus laikos, kuros vēlos. Varu klausīties mūziku mācību procesā. Varu izpalīdzēt savam brālim un māsai mācībās. Varu sazvanīties ar draugiem un konsultēties par nesaprotamo un apjautāties kā viņi jūtas mācoties mājās.  Mācoties attālināti arī manas atzīmes ir uzlabojušās, jo viss ir bez spriedzes un mājās. Attālinātās mācības dēļ esmu kļuvusi daudz patstāvīgāka.

Evelīna

Neskatoties uz to, ka attālināti mācāmies jau ļoti ilgi, protams, notiek arī labas lietas. Piemēram, var izpildīt visus darbus uz nedēļu jau laicīgi. Šobrīd Google Classroom tiešām uzlaboja mūsu mācīšanos.

Raitis

Man visvairāk šajā attālinātajā mācību procesā patīk tas, ka var ilgāk pagulēt, ka stundu laikā var darīt jebko citu, kamēr vien tu piedalies stundā. Man ļoti patīk, ka mācības notiek mājās, nav nekur jāiet, vari pamosties, paņemt telefonu/ieslēgt datoru un mācīties. Pārbaudes darbu laikā arī var špikot, neviens to neredz! Bieži vien pašus Pārbaudes darbus var pildīt sev ērtākā laikā, nevis noteiktā laikā (Piemēram 08:40). Man attālinātā mācīšanās patīk, bet tikai no vienas puses.    

Rūta

Man patīk, ka nav vairs tik daudz stundu dienā, jo video stundas nav katru stundu, bet ik pa laikam. Darbus nav jāpilda stundā, bet dienas laikā. Protams ir pārbaudes darbi, kurus jāpilda noteiktajā laikā. Bet tas noteikti netraucē. Vēl man ļoti patīk, ka ir daudz vieglāk nošpikot, un tā arī dabūt labākas atzīmes. Lai saprastu tēmu mazliet jāpadomā un jāpiestrādā vairāk. Bet tas mums iemāca pašiem mācīties, pašiem apgūt tēmas un strādāt pašiem. Visvairāk man patīk tas, ka es varu mācīties, pildīt darbus un apgūt tēmas, tā kā man ir vieglāk. Man patīk kopumā mācīšanās laiks, bet gribu uz skolu.

Lita

Man attālinātās mācības bija ļoti lielas pārmaiņas, jo nekad neesmu sēdējusi tik ilgu laiku mājās un pie datora. Arī manai ģimenei tās bija liekas pārmaiņas, bet ne tik daudz kā man, jo esmu kļuvusi patstāvīgāka varu visu pati izdarīt, protams, es palūdzu palīdzību vecākiem, ja kādu mājasdarbu nesaprotu. Man patīk mācīties attālināti, jo tad man pašai ir daudz vairāk brīvā laika, kuru es labprāt pavadu ar ģimeni aizbraucot kaut kur. Šīs attālinātās mācības man deva pārliecību, ka daudz ko varu pati izdarīt, tikai tas ir jāgrib, jo manā vietā to neviens cits nedarīs.

Edvards

Labākais kas šajā attālinātajā mācīšanas laikā ir bijis tas, ka vispār varu mācīties, nevis sēdēt un neko nedarīt. Brīvajā laikā varu iziet ārā kaut ko padarīt un vēlāk nākt turpināt mācības.

Ralfs

Mana pieredze attālinātās mācīšanās laikā ir pozitīva. Man pašam nebija grūtības ar to, es visu sapratu, man patika attālinātā mācīšanās laikā tas, ka var nedaudz ilgāk pagulēt un vēl man patika tas, ka PD ir elektroniski, jo man ir vieglāk pildīt pārbaudes darbu elektroniski.

 

Jānis

Man ļoti patīk mājturības video stundas. Mēs ne tikai mācāmies, bet arī šad tad pasmejamies, parasti ieeju 5 vai 10 minūtes ātrāk, jo nevaru sagaidīt stundu.  Vēl pozitīva pieredze ir ar špikošanu, ja kaut ko nezin, var ātri ieguglēt internetā. Dažas mācībās ir kļuvušas vieglākas, līdz ar to, sliktās atzīmes ir uzlabojušās. Ļoti viegli un ātri var sazināties ar skolotājiem. Man arī daudz labāk patīk pildīt darbus soma.lv un uzdevumi.lv.

Amanta

Lielākā daļa bērnu un jauniešu jau pēc pagājuša nepilna gada ir iedzīvojušies jaunajā normā. Katru dienu mācības notiek mājās pie ekrāniem.

Šī vēl nebijusī pieredze ir pavērusi citādāku skatu uz to, cik daudz ir iespēju iegūt zināšanas, pat, ja tas nenotiek skolas solā. Attālinātā mācīšanās katram no mums ir ļāvusi kļūt pašapzinīgākiem un patstāvīgākiem. Pozitīva ir attieksme, ko saņemam no skolotājiem, kuri grib mācīšanos katram no mums padarīt piemērotāku. Es daudz vairāk laika pavadu ar ģimeni un novērtēju pieredzi mācībās no pašas mājas komforta. Dienas, kad ir iespēja pagulēt kaut nedaudz ilgāk un iespēja palīdzēt saviem draugiem un klases biedriem padara mani priecīgu.

Neskatoties uz grūtībām ārpasaulē, es uzskatu, ka attālinātā mācīšanās katru savā ziņā ir pozitīvi ietekmējusi un mainīs nākotnes skatu uz zināšanu iegūšanu.

Andrejs Ņ.

Var gulēt līdz 10 minūtēm pirms stundas, kas dažreiz nav īpaši labi, jo grūti būs uzsākt dienu.

Un tad vēl sniedziņš uzsniga, tāpēc kad skatās ārā pa logu, var uz ko jauku paskatīties. Balts visapkārt. Nav zināms cik ilgi tas turēsies, bet labāk izbaudām to, kamēr vēl var.

Šī pieredze nav visiem dota, bet, godīgi sakot, attālinātā mācīšanās ir viena no vissliktākajām lietām manā dzīvē.

Sņežana

Mācīties attālināti, protams, ir grūti, taču tas daudz ko iemāca. Tas māca būt patstāvīgākiem, kā arī māca plānot savu laiku. Mūsu skolā ir ļoti laba mācīšanās sistēma, par ko mēs varam būt pateicīgi. Skolotāji vienmēr ir saprotoši un izpalīdzīgi, vienmēr ļaus izlabot darbus un piedāvā papildstundas mūsu pašu labā. Pateicoties tālmācībai, es esmu iemācījusies darīt lietas laikā, plānot savu laiku, atrast sev nepieciešamo informāciju, cītīgāk mācīties. Manas sekmes ir palikušas labākas, ir lielāka motivācija. Es esmu pateicīga mūsu Ogres 1. vidusskolas tālmācībai, jo tā ir ļoti pārdomāta un tā ļoti, atvieglo mācības mājās.

Sabīne

Man personīgi viss šis attālinātās mācīšanās process ir kaut kas jauns un esmu uzzinājusi par daudz jaunām datorprogrammām. Ne vienmēr visu var saprast, taču tagad, kad esmu pie tās pieradusi, attālinātā mācīšanās man nešķiet nemaz tik grūta. Ja Tu tiešām gribi kaut ko iemācīties, tad Tu to vari izdarīt arī attālināti un galu galā konsultācijas mācību priekšmetos nav atceltas. Es esmu noilgojusies pēc skolotājas un klasesbiedriem, taču zinu ka agrāk vai vēlāk tik un tā viņus satikšu, un zinot šī brīža situāciju atrasties vietās, kur ir daudz cilvēku ir tiešām bīstami.

Evita

Kopš rudens brīvlaika līdz šim pašam brīdim es un tūkstošiem citu skolēnu esam mācījušies attālināti. Un visiem zinot, cik smagi ir šādi mācīties, es negribu teikt, ka viss ir grūti un slikti.  Attālinātās mācīšanās laikā es esmu palikusi patstāvīgāka, pati uzņemos atbildību par kļūdām un neveiksmēm, es pati plānoju savu dienu, paliku stiprāka un sapratu ko es spēju padarīt. Esmu iedvesmojusies no tuvāko klasesbiedru motivācijas, možuma, spēka un pacietības šajā mācību procesā. Zinot, ka katrs skolotājs cenšas skolēnus saprast un uzmundrināt, tas arī ir bijis ļoti liels atbalsts katru dienu.

Patrīcija V.

Attālinātās mācīšanās laikā, man ir bijis vairāk iespēju iziet ārā pastaigā vai skrējienā, svaigā gaisā pēc stundām vai starp tām. Kā arī pabūt kopā ar maniem vecākiem, pēc stundām un brīvdienās. Vairākās stundās ir vieglāk strādāt un skolotājas uzdod interesantus klases darbus un mājasdarbus. Kā arī dažās stundās ir paaugstinājušās atzīmes, piemēram, matemātikā, fizikā, vizuālajā mākslā un mājturībā. Manuprāt ir interesanti, ka nevar sačukstēties ar blakussēdētājiem, bet strādāt pilnīgā klusumā, un tas palīdz koncentrēties stundas darbu izpildīšanai, tomēr dažreiz pietrūkst redzēt skolēnus manā vecumā un mācīties viens otram blakām.

Gabriella

Attālinātās mācīšanas laikā ir bijuši ļoti daudz jauki, spilgti, draudzīgi un smieklīgi brīži. Tie visi notika manas draudzīgās klases lokā. Neskatoties uz to, ka mācāmies attālināti jau vairākus mēnešus un viens otru neredzam, vēl joprojām nav grūtības izjust klases biedru tuvību un izpalīdzību. Visvairāk  pozitīvāko brīžu, manuprāt, ir notikuši matemātikas stundās, mazās starpsarunās ar skolotāju un klases biedriem klases čata grupā.

Beāte

Pozitīvais attālināto mācību laikā varētu būt tas, ka kāds no ģimenes locekļiem var izpalīdzēt, kad nezini pārbaudes darbā atbildes. Attālināti mācīties labi ir tad, kad stundas notiek vēlāk un starpā ir lielākas pauzes. Tad var labi paēst brokastis, otrās brokastis, pusdienas un launagu.

Marta

Mana pieredze attālinātās mācīšanās laikā ir bijusi dažāda, ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi. Ir, protams, ne īpaši man patīkamas izmaiņas, kā piemēram - mēs nestrādājam skolā, tātad nesatiekam skolotājus. Tā ir sarežģītāk gan priekš skolotājiem - mācīt, gan priekš skolēniem - mācīties un izprast iedoto informāciju un jaunās tēmas. Uzdevumi, kurus jāizpilda ir diezgan daudz un dažreiz nevar tikt galā ar visiem un kaut kas iekavējas. Tomēr, salīdzinoši ar pagājušā gada pavasari - mācīšanās ir palikusi nedaudz ērtāka. Visi jau ir sākuši pierast pie šāda mācīšanās veida. Visu mājas darbu atrašanās ‘’Classroom’’ ir arī ērta. Attālinātajai mācīšanai ir arī pozitīvas lietas, kā piemēram, katram skolēnam vai skolotājam un sava telpa. Tas var arī būt tieši neparocīgi, jo ne visiem ir klusas un privātas telpas, kurās varētu mācīties visu laiku un koncentrēties tikai mācībām. Noslēdzot manas pārdomas, vēlos pateikt, ka ļoti ceru, ka skola atsāksies klātienē pēc iespējas ātrāk. Būtu ļoti jauki atkal atgriezties skolā un mācīties tādā veidā.