Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Informācija
Aktualitātes
Kinolektorijs 2.klasēm "Iepazīsties - Leļļu kino!"

Piektdien – 22.novembrī, Ogres 1.vidusskolas Aktu zālē 2.klašu grupai notika kinolektorijs "Iepazīsties - Leļļu kino!". Filmu studija "Animācijas brigāde" projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros skolēniem stāstīja un rādīja, kā izgatavo lelles, ko dara operators un animators, kā lelles kustas, kā filmas ieskaņo un vēl daudz ko citu par kino. Bija iespēja noskatīties jaunāko latviešu leļļu filmu “Londonas brīvdienas”, kuras pirmizrāde notika tikai 2 nedēļas atpakaļ. Pēc lekcijas skolēni varēja individuāli tikties un aprunāties ar kinostudijas darbiniekiem, uzdot jautājumus, apskatīties leļļu izstādi un nofotografēties.

Skolēniem tā bija lieliska iespēja papildināt sociālo zinību tēmu par profesijām. Ļoti interesants un neredzēts bija animatora darbs – leļļu kustināšana un kadrēšana. Arī paplašināt klases stundas tēmu par Latvijas kultūras vērtībām, jo tika stāstīts par Margaritu Stārasti, viņas literārajiem darbiem un zīmējumiem. Skolēni redzēja, kā uz ekrāna atdzīvojas Margaritas Stārastes veidotais varonis Zīļuks un viņa draugi. Leļļu izgatavošana ir sarežģīts un darbietilpīgs process, kas savukārt papildināja skolēnu mājturības un tehnoloģiju zināšanas. Skolēni redzēja, kā top lelles no skices un drātiņām līdz ķermenim un apģērbam. Jaunums bija, ka lellēm tērpus maina ar visu ķermeni un, lai nomainīt lellei grimasi, ir jānomaina cita galva. 

Filmu studija “Animācijas brigāde” ir vienīgie Latvijā, kuri veido leļļu filmas un līdz ar to ir vienīgie, kas var pastāstīt par leļļu filmu tapšanas procesu.