Tālr.: +371 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Uzzini vairāk
Aktualitātes
1. klasēm kinolektorijs "Iepazīsties - Leļļu kino!".

Otrdien - 5. oktobrī, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, Ogres 1. vidusskolas Aktu zālē 1. klašu skolēni piedalījās kinolektorijā "Iepazīsties - Leļļu kino!". Filmu studija "Animācijas brigāde" projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros skolēniem stāstīja un rādīja, kā izgatavo lelles, ko dara scenārists, režisors, operators un animators, kā lelles kustas, kā filmas ieskaņo un vēl daudz ko citu par kino. Bija iespēja noskatīties latviešu leļļu animācijas filmu “Zīļuks” un “Tīģeris”. Pēc lekcijas skolēni varēja individuāli tikties un aprunāties ar kinostudijas darbiniekiem, uzdot jautājumus, apskatīties leļļu izstādi un nofotogrāfēties. 

Skolēniem tā bija lieliska iespēja papildināt sociālo zinību tēmu par profesijām. Ļoti interesants un neredzēts bija animatora darbs – leļļu kustināšana un kadrēšana. Arī paplašināt klases stundas tēmu par Latvijas kultūras vērtībām, jo skolēni iepazina Margaritas Stārastes daiļradi un redzēja, kā uz ekrāna atdzīvojas viņas veidotais varonis “Zīļuks”. Leļļu izgatavošana ir sarežģīts un darbietilpīgs process, kas savukārt papildināja skolēnu dizaina un tehnoloģiju zināšanas. Skolēni redzēja, kā top lelles no skices un drātiņām līdz ķermenim un apģērbam. Jaunums bija, ka lellēm tērpus maina ar visu ķermeni un, lai nomainīt lellei grimasi, ir jānomaina cita galva.  

Filmu studija “Animācijas brigāde” ir vienīgie Latvijā, kuri veido leļļu filmas un līdz ar to ir vienīgie, kas var pastāstīt par leļļu filmu tapšanas procesu.