Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Uzzini vairāk
Aktualitātes
Ikgadējā liecību pasniegšanas ekskursija

Ikgadējā liecību pasniegšanas ekskursija, kas pulcē 7.-12.klašu skolēnus, šoreiz mūs veda uz Siguldas pusi, kur apmeklējām “Mazo brīnumzemi”. Tā ir izzinoša vieta, kur pasaule kļuvusi 87 reizes mazāka, taču arī šeit ikdiena rit ierasto gaitu -  pa ceļiem pārvietojas mašīnas, uz peroniem cilvēku pulki gaida pienākam vilcienu, kravas auto piegādā veikalam jaunāko preci.

Pirmajā daļā kopā ar gidu, kas paskaidroja, kā šāda veida sistēmas darbojas, iepazināmies ar šo mazās pasaules maketu, kas aizņem teju vienu klases telpu. Uzzinājām par veidotāju darba īpatnībām - miniatūro cilvēciņu apgleznošanu,  kartona  veikala kases aparātu veidošanu vai to, kā ar speciālu magnētisku stiepļu palīdzību var panākt drošu auto satiksmi pa modelī izveidotajām ielām.

Otrajā daļā varējām radoši izpausties, jo paši bijām savas mazās brīnumzemes radītāji – veidojām sev nozīmīgas vietas no putuplasta figūriņām, dažādiem materiāliem un krāsām. Taču šeit galvenais uzdevums bija saprast, ka paši veidojam nākotni, jo mūsu maketos attēlotie objekti atradās 50 gadu tālumā – laikā, kad Latvija svinētu savu 150. gadadienu.

Noslēgumā saņēmām liecības un gardāko no Ziemassvētku našķiem – piparkūku. Skolas direktors uzsvēra, ka šogad ekskursijā aicināti ne tikai skolēni ar augstiem vidējiem vērtējumiem, bet arī tie, kas ikdienā ir atbildīgi, mērķtiecīgi, draudzīgi un zinātkāri – šīs ir tās vērtības, kuras skola vēlas veidot un redzēt savos skolēnos. Atpakaļceļš bija pilns gaišu domu par brīvlaiku un gaidāmajiem svētkiem.

E.Krastiņa, 11a klases skolniece