Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Panākums R. Blaumaņa konkursā

Šogad jau 13. reizi Rūdolfa Blaumaņa memoriālais muzejs „Braki” sadarbībā ar biedrību „Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums” un Ērgļu novada pašvaldību organizēja konkursu skolu jaunatnei. Konkursam tika iesūtīti 144 skolēnu darbi. Uz noslēguma pasākumu, kuru vadīja Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa, bija uzaicināti 73 skolēni kopā ar  vecākiem un latviešu valodas skolotājiem.

Konkursa žūrija 2. vietu pamatskolu grupā piešķīra Ogres 1. vidusskolas 9.b klases skolniecei Elīnai Krastiņai. Elīnai, kas vasaras beigās kopā ar māmiņu – mūsu skolas skolotāju Ilzi Krastiņu – bija izstaigājusi „Braku” takas un izlasījusi vairākus R. Blaumaņa darbus, izdevās pārsteigt vērtētājus, uzrakstot radošo darbu „Mans ceļš pie Rūdolfa Blaumaņa”. Balvā Elīna saņēma ne tikai grāmatu „Blaumaņa tēlu pasaulē” un suvenīrus, bet arī naudas prēmiju.

„Autiem klāta baltu baltiem zeme maigu miegu snauž,” rakstīja R. Blaumanis dzejolī „Ziema”. Ērgļu puse konkursantus tiešām sagaidīja ar baltu sniega segu, kas piešķīra īpašu burvību aktivitātēm Ērgļu saieta namā – Ziemassvētku dekoru gatavošanai, sveču dekorēšanai, rakstu aušanai u.c. Ērglēniešu viesmīlība un sirsnība sasildīja ikvienu pasākuma dalībnieku, bet konkursam iesūtītie darbi apliecināja - R. Blaumanis mums vajadzīgs arī šodien. „Satiekot rakstnieku šajā ceļojumā sapratu, ka tepat jau viņš bija. Katrā otrajā solī, kas ikdienā sperts, vārdos, kas kā ūdens skrējis pār lūpām, ceļā, kas sen sākts, bet nekad nebeigsies.” (Elīna Krastiņa)