Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
12.b klases skolniece Alīna Anete Birnika absolvē Junior Achievement Latvija līderības programmu

Lūk, Alīnas atskats uz notikušo:  „Apzinoties spēcīgu līderu trūkumu Latvijā, Junior Achievement Latvija īsteno unikālu Līderu programmu vidusskolas vecuma jauniešiem, kuras mērķis ir veidot jauno līderu paaudzi Latvijas konkurētspējas palielināšanai. Sadarbībā ar Līderu programmas mentoriem, Latvijā pazīstamiem uzņēmējiem un augsta līmeņa vadītājiem, Rīgas Koučinga skolas treneriem un koučiem programmas ietvaros līderi īsteno savu projekta ideju, kas dod kādu labumu sabiedrībai. Programmas dalībnieki piedalās arī meistarklasēs, kurās apgūst projektu vadību, saviesīgu sarunu mākslu, mediju treniņu, uzņēmējdarbības veidošanas pamatus un diskutē ar Latvijā veiksmīgām personībām, smeļoties jaunu, vēl nebijušu pieredzi.”

Arī es š.g. 14. septembrī svinīgā izlaidumā,kas risinājās viesnīcas Baltic Beach Hotel restorānā „View” absolvēju JAL Līderu programmu kopā ar 13 citiem jaunajiem līderiem no visas Latvijas. Lai gan izlaidums norisinājās pavisam nesen, vēl šobrīd atceros, kā rakstīju pieteikumu, meklēju rekomendācijas vēstuli un devos uz interviju, lai iekļūtu programmā. Motivācija bija iegūt kontaktus, prakstiskas zināšanas projektu vadībā un izstrādē, kā arī attīstīt līderības kompetences, ko šobrīd esmu īstenojusi uz visiem 100%.

Līderu programmā iemācījos to,kā veidot komandu,runāt kameras priekšā, plānot laiku, projekta norisi, lietišķās etiķetes pamatpricipus, zīmola veidošanu u.c.  – tās ir prasmes un zināšanas, ko skolas solā nevar iegūt. Iepazinu arī daudzus ietekmīgus cilvēkus un ticu,ka šie kontakti man nākotnē ļoti noderēs, turklāt mentori ir pie kuriem pēc padoma var vērsties vienmēr.

Ārpus meistarklasēm bija jāveido arī savi projekti. Lai attīstītu jauniešu potenciālu un ambīcijas uzsākt savu uzņēmējdarbību,iedvesmotu un iedrošinātu, organizēju jauniešu biznesa izaugsmes programmu „Izrāviens”, kas piedāvā mentoru konsultācijas, uzņēmēju iedvesmas stāstus un starptautiskas apmācības Somijā, lai finālā sacenstos par  500 eiro biznesa idejas īstenošanai dzīvē. Programmas akadēmiskā puse tika izveidota sadarbībā ar augstskolu SSE Riga.  Kopumā uz 10 vietām programmā tika saņemti 60 komandu pieteikumi, taču uzņemti 30 dalībnieki -10 komandas- no visas Latvijas.

Projekts izdevās augstā kvalitātē- Liene Sandalāne, SSE projektu koordinatore apgalvo : “Izrāvienam” bija augsta publicitāte un liels atbalstītāju skaits, taču pasākumu veiksmīgu padara mazās detaļas un bija padomāts par katru no tām. Tam liels nopelns ir Alīnas komandai un tieši komanda ir veiksmīgs projekta sākums.”

Protams, saskāros arī ar grūtībām, taču tieši tās veido personību un tieši tās ir situācijas, kurās var atklāt un attīstīt līderības prasmes. Milzīgu paldies par atbalstu vēlos sacīt savam mentoram, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras prezidentam Aigaram Rostovskim, Rīgas Koučinga skolas koučei Vinetai Saulītei un Ogres 1.vidusskolas ekonomikas skolotājai Agnesei Slišānei.

Turklāt līderu programmā arī iepazinu fantastiskus cilvēkus un ieguvu jaunus draugus, kas ir starp  mērķtiecīgākajiem cilvēkiem, ko pazīstu. Un man ir neizsakāms prieks, ka man ir tik ambiciozi draugi, kam rūp mūsu valsts nākotne un kuriem ir savi standarti un vērtības, jo, lai gan esam ļoti dažādi, bet tajā pašā laikā līdzīgi domājoši. Un tieši šādas programmas ir īstā vieta,kur iepazīties ar šādiem cilvēkiem. Ticu, ka mūsu katra spēkos ir ko mainīt, jo ar mērķtiecību, īstajiem cilvēkiem apkārt var sasniegt daudz - galvenais nebaidīties sapņot un izvirzīt ambiciozus mērķus, jo tie patiešām ir sasniedzami! Lai izdodas!