Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Uzzini vairāk
Aktualitātes
Tradīcijas

Zinību diena

Kokos lapas sāk zaudēt savu vasarīgo sulīgumu, zaļā krāsa lēnām pārtop dzeltenā vai sarkanīgā tonī. Kaut kur iztālēm vēsais rudens vējš traucas pāri koku galotnēm, paķerot sev paspārnē putnus. Klāt rudens, klāt jaunais mācību gads - skolā aicinoši sāk skanēt zvans.

Nu jau tradicionāli Zinību dienā skolas priekšā kā bišu spiets viens pēc otra ierodas Ogres 1. vidusskolas skolēni un skolotāju kolektīvs. Gan lielie, gan mazie audzēkņi, rudenīgās puķes rokās cieši turot, kāpj augšā Zinību kalnā. Kādam šis 1. septembris ir pirmo reizi, bet kādam - pēdējo, tas šo dienu padara vēl īpašāku un svinīgāku.

Mazos pirmklasniekus pie rokas ieved jau rūdītie divpadsmitie. Caur dzeju un dziesmām tiek aizvadīti šie svētki. Ik reizi, uzsākot jauno mācību gadu, tiek uzsākts jauns dzīves etaps, kuru pavada jaunas apņemšanās un cerības.

Skolotāju diena

Bez viņiem ne zināšanas gūtu, ne jautras dienas skolā aizvadītu. Bez viņiem netikt augstās skolās un vēl augstākos amatos. Bez viņiem – mūsu skolotājiem! Katru gadu Latvijas skolās tiek svinēta Skolotāju diena, un mūsu Ogres 1. vidusskola nav izņēmums.

Tā ir emocijām pārpilna diena, kurā skolotāji tiek īpaši lutināti. Tikai viņiem ieeja skolā ir pa galvenajām durvīm, uz tām ved degošu svecīšu ceļš, bet skolā viņus sagaida stalts jauneklis ar sarkanu rozi.

Tas ir brīnišķīgs dienas sākums, bet skolotāji vēl nezina, kāds būs dienas turpinājums. Katrai klasei savs audzinātājs ir pats svarīgākais, bet ne vienmēr ikdienas steigā sanāk viņam pateikties par to. Tāpēc visi skolas skolēni, saģērbušies solīdi, izmanto izdevību, lai pirmajā stundā pārsteigtu audzinātāju ar kādu puķīti, konfekšu kastīti vai vienkārši mīļu buču uz vaiga.

Vēlāk tiek pārbaudīta viņu erudīcija un atjautība dažādos pašpārvaldes sagatavotos uzdevumos, un dienas noslēgumā, svētku gaisotnē pie kafijas tases, iezīmējas jauks noslēgums šiem skolotāju kolektīva svētkiem. Ne par vienu netiek aizmirsts, šī ir diena, kad skolotājiem ir jāsaņem lielais „paldies” no viņu audzēkņiem par neatlaidīgo darbu un sirds kvēli iemācīt ko jaunu.

Nav mīļākas dienas par Skolotāju dienu. Šinī dienā visi skolas iemītnieki saplūst vienā veselumā.

10. klašu iesvētības

Desmito klašu skolēni ir pilntiesīgi vidusskolēni tikai tad, kad pārdzīvojuši iesvētības, un šis piedzīvojums mūsu skolā notiek nedēļu pirms brīvlaika. ‘’Jauniņie’’ to vienmēr sagaida ar tīri veselīgu uztraukumu. Mazliet trakas, bet tomēr saudzīgas idejas moka arī divpadsmito galvas, jo viņiem jāizdomā viss nedēļas scenārijs no sākuma līdz galam.

Parasti desmitajiem šajā dienā jāiztur pārbaudījumi un jāveic dažādi uzdevumi. Dienas beigās visa vidusskola pulcējas skolas aktu zālē, lai noskatītos desmito priekšnesumus un noklausītos, kādus zvērestus viņiem nāksies nodot, lai kļūtu par oficiāli atzītiem Ogres 1. vidusskolas desmito klašu audzēkņiem.

Tā dienu pirms pelnītā rudens brīvlaika mūsu skolas vidusskolēnu saimei pievienojas vēl kādas klases, kas pārstāvēs savu skolu tikpat veiksmīgi un lepni, kā to dara un ir darījuši visi Ogres 1. vidusskolas audzēkņi.

Patriotisma nedēļa

Laiks no Lāčplēša dienas 11. novembrī līdz Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai 18. novembrī tiek devēts par patriotisma nedēļu. Arī Ogres 1. vidusskolas audzēkņi kopā ar pedagogiem aktīvi piedalās patriotisma nedēļas veidotajos pasākumos.

Nedēļas garumā tiek piedāvāti dažādi konkursi un viktorīnas, kuru tēmas saistītas ar Latvijas vēsturi, tās simboliem un arī dabu. Vidusskolā notiek arī tematiskā diena. Un piektdien, svinīgā koncerta noslēgumā, pēc skolas pašpārvaldes apkopojumiem tiek paziņoti patriotiskās nedēļas uzvarētāji.

Nav noslēpums, ka pilnvērtīga ir tikai tāda valsts, kurai ir ne tikai sava teritorija, valdība, likumi, bet pats galvenais - tauta, kura mīl un ciena vietu, kurā tā dzīvo. Šī svētku nedēļa liecina, ka Ogres 1. vidusskolā mācās īsti patrioti, kuri lepni pie krutīm piesprauž sarkanbaltsarkano lentīti, lai apliecinātu savu mīlestību un uzticību valstij.

Ziemassvētku gaidīšanas laiks

Ar vēja spārniem atlido adventes laiks, Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Tieši ar krītošajām sniega pārslām šī laika burvību var sajust arī Ogres 1. vidusskolā.

Mūsu skolā tas iesākas ar labdarības akcijām. Svētku dziesmas par sniegu, zvaniņiem un eglītēm skan jaunāko skolēnu Ziemassvētku egles pasākumos. Savukārt decembra beigās 9. – 12. klašu jaunieši pulcējas ikgadējā Ziemassvētku balle, kurā skan “dzīvā” mūzika. Savukārt 5. – 8. klašu skolēni lustējas Ziemassvētku noskaņu diskotēkā.

Ar decembra saviesīgajiem pasākumiem tuvojas ne tikai Ziemassvētki, bet arī 1. semestra beigas. Tie sākumskolas audzēkņi, kuri parādījuši izcilus panākumus mācībās, kā arī pamatskolas skolēni, kuru vidējā atzīme ir vismaz 8, un vidusskolēni, kuru vidēja atzīme ir 7,5 un vairāk, ir mūsu skolas “labinieki”. Viņi, noklausoties īpašus novēlējumus un apēdot kādu gardumu, savas liecības saņem pie direktores.

Decembris ir īpašs, notikumiem pilns mēnesis, kurš gan skolotājiem, gan skolēniem paskrien ļoti ātri. Un pienāk siltie Ziemassvētki un Jaunais gads, apņemšanās laiks, piemēram, apņemšanās laiks mācīties labāk.

Žetonvakars

Otrā pusgada vidū, parasti februāra beigās, mūsu skolas divpadsmitie svin savu žetongredzena saņemšanu. Divpadsmitajiem žetongredzens iezīmē gaidāmo ceļu uz eksāmeniem, un pasākuma laikā viņiem tiek dota iespēja priecāties un atcerēties skolā pavadītos gadus.

Svinīgo pasākumu Ogres Kultūras centrā atklāj skolas direktore. Tad tiek aicināta katras klases audzinātāja pasniegt žetongredzenu saviem audzēkņiem. Un seko katras klases veidotais priekšnesums par brīvi izvēlētu tēmu. Skolēnu rādītie priekšnesumi ir pārdomāti, radoši un sevi reprezentējoši, ir gan dejas, gan iestudēti šovi, gan video formāta etīdes. Pēc divpadsmito radošajiem priekšnesumiem vārds tiek dots vienpadsmitajiem. Turpmāko vakaru divpadsmitie var griezties dejās ar saviem vienaudžiem un līdzi uzaicinātajiem draugiem.

Žetonvakars jau tradicionāli iegājis mūsu skolas vēsturē kā interesants, atraktīvs un jautrs pasākums, un vidusskolēni to cenšas tādu saglabāt.

Mātes dienas koncerts

Par godu Mātes dienai katru gadu maija sākumā Ogres 1. vidusskolas skolēni savām mammām dāvā krāšņu koncertu. Koncertu parasti vada kāds no vidusskolēniem. Tā kā apmeklētāju skaits ir ļoti liels, tad pēdējos gados pasākums notiek Ogres Kultūras centrā. Koncertu papildina skolas rokdarbu un kokapstrādes pulciņu dalībnieku darbi. Pasākuma apmeklētājus priecē mūsu interešu izglītības kolektīvi: sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas kori, tautas deju kolektīvs „Musturiņi”, arī pāris solo dziedātāji. Koncertu papildina bērnu deklamētie dzejoļi un kāda instrumenta spēle. Atmosfērā valda daudz sirsnīgu, pozitīvu un mīlestības pilnu emociju, jo dziesmas un dejas tiek izpildītas no visas sirds, līdz ar to dāvana māmiņām ir izdevusies godam.

Olimpiāžu uzvarētāju pēcpusdiena

Centība un neatlaidība ir galvenais skolēna enkurs, tas palīdz viņam turēties mācību ūdeņos un sasniegt sev vēlamos gudrību kalngalus. Parasti skolas dzīvē tie tiek realizēti novada un valsts mēroga olimpiādēs, kur par ieguldīto darbu katrs skolēns saņem sevis pelnīto atalgojumu.

Pavasara beigās, līdz ar ābeļziedu un ceriņziedu plaukšanu, Ogres 1. vidusskolas gudrākie un čaklākie skolēni, kuri guvuši panākumus novada vai valsts olimpiādēs, kopā ar saviem vecākiem un skolotājiem ir laipni aicināti uz Olimpiešu uzvarētāju pēcpusdienu. Siltu vārdu un uzslavu iedrošināti, izcilnieki saņem diplomus un pateicību. Arī skolēniem rodas iespēja pateikt paldies saviem skolotājiem.

Lai arī cik grūts un smags ceļš būtu mērojams līdz panākumu plašumiem, vienmēr ir jāatceras, ka katra grūtība padara cilvēku stiprāku. Lūkojoties uz mūsu olimpiešiem, varam gūt no viņiem iedvesmu, mēģinot sasniegt arī savu spēju augstākos kalngalus.

Pēdējais zvans

Maija beigu tuvošanās katram skolēnam liek izjust īpašu nemieru, vienai daļai šis mēnesis vēsta par vasaras un skolēnu brīvlaiku, bet otrai - par satraukumu, eksāmeniem un vēl lielāku satraukumu, kad tiks saņemti eksāmenu rezultāti. Ogres 1. vidusskolas 9. un 12. klašu skolēni maijā atzīmē Pēdējo zvanu - dienu, kurā izskan skolēnu atmiņas par skolas gadiem, skolotājiem.

Tas ir īpašs un tomēr arī skumjš brīdis, jo ikkatrs abiturients zina, ka vairs nekad nesēdēs Ogres kalna skolas klašu solos kā pamatskolēns vai vidusskolēns, ka ikdienā nebūs kopā ar ierastajiem klasesbiedriem, jo pēc vasaras brīvlaika katrs jau būs atradis savu tālāko dzīves ceļu.

Daudzi skolas beidzēji atzīst - fakts, ka laiks šinī skolā tik tiešām ir beidzies, vēl nav saprotams un nešķiet reāls, pašiem jauniešiem vairāk gribas ticēt idejai, ka pēc vasaras tie atkal kāps skolas kalnā un atgriezīsies savās iemīļotajās klasēs, lai turpinātu apgūt ierastos priekšmetus.

Tomēr, lai arī skumjš, tas ir arī liela prieka un pateicības brīdis. Skolas abiturienti Pēdējā zvana pasākumā saka paldies saviem skolotājiem par darbu, ko tie ir ieguldījuši viņu izaugsmē, par pacietību un atbalstu visu šo gadu garumā, saņem apsveikumus un veiksmes vēlējumus eksāmenos no jaunākajiem skolēniem.

Liecību izsniegšana pie direktora

Gaisā virmo jau gandrīz esošās vasaras saldais un patīkamais aromāts, un kārtējais mācību gads strauji tuvojas beigām. Tieši šis ir tas laiks, kad tiek izvērtēti Ogres 1. vidusskolas audzēkņu mācību darba „augļi”. Kāds gada garumā ir bijis čaklāks, kāds bijis ne tik čakls, taču paši centīgākie vidusskolas „kalnā kāpēji” nopelna īpašas uzslavas un nelielas dāvaniņas no direktores -labākie un strādīgākie skolēni dodas saņemt savu liecību pie direktores.

Uz liecību izsniegšanu tiek aicināti izcilākie sākumskolas bērni, kā arī pamatskolas audzēkņi, kuru vidējā atzīme ir 8 balles, taču vidusskolēniem vidējai atzīmei ir jāsasniedz vismaz 7,5 balles.

Šāda veida pasākumi lieliski stimulē ikvienu audzēkni vairāk pievērsties mācībām un uzlabot savas sekmes, kā arī censties iesaistīties dažādās gan skolas, gan arī ārpusskolas aktivitātēs.

Ar katru gadu arvien dinamiskāk palielinās to skolēnu skaits, kuri tiek aicināti pie direktores uz svinīgo pasākumu, tas liecina vien par to, ka audzēkņi sāk izrādīt lielāku interesi un atbildību par saviem pienākumiem.