Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Uzzini vairāk
Aktualitātes
Konkurss “Uzdrīkstos, domāju, radu!”

Neierastos apstākļos risinājās un nu ir noslēgusies atklātā olimpiāde - konkurss “Uzdrīkstos, domāju, radu!” 4.-5. klašu skolēniem. Konkursa 3 kārtās skolēnu komandas no visas Latvijas pildīja uzdevumus, kas rosināja skolēnus domāt, rēķināt, veikt pētījumu, eksperimentu, programmēt un veidot inženiertehnisku modeli – ceļamkrānu. Kā arī , deva iespēju iegūt pieredzi praktiskajā darbībā un savstarpējā sadarbībā.

Ogres 1.vidusskolas komanda ieguva vienu no 4 nominācijām – Domāšana.

Pirmajā kārtā katrs skolēns individuāli veica tiešsaistes uzdevumus, kuru saturu veidoja matemātikas, dabaszinību un programmēšanas jautājumi. Komandas rezultātu veidoja visu skolēnu kopīgi iegūtie punkti. Pirmajā kārtā piedalījās 32 komandas no dažādām Latvijas skolām. 

Otrās kārtas ietvaros katra komanda iejutās zinātnes raidījuma vadītāja lomā un gatavoja 3 minūšu garus video, kurā skaidroja sviras darbības principus, demonstrējot piemērus no dzīves.

Uz konkursa finālu tika izvirzītas 18 komandas. Tai skaitā arī mūsu skolas komanda KUBS KVADRĀTĀ , ko pārstāvēja seši izglītojamie – Lizete Spila (6.D klase), Raivo Kruks (6.D klase), Adrians Blačfords (6.D klase), Ralfs Ritums (6.D klase), Enriko Viļumsons (6.D klase) un Miks Ikaunieks (5.C klase).

Konkursa fināla pirmajai daļai izglītojamie sadalījās pāros un  demonstrēja savas  prasmes veikt dabaszinību (noteikt dažādu konfekšu blīvumu – peldētspēju ūdenī),  programmēšanas, vai matemātiskās domāšanas uzdevumus.

 Fināla otrajā daļā visai komandai kopā bija jāsadarbojas, veidojot inženiertehnisku objektu, šogad tas bija ceļamkrāns. Katra komanda strādāja savā skolā, pirms konkursa fināla dienas pa pastu saņēma sūtījumu. Sūtījuma kastē bija ievietoti

Konkursu organizēja  LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (LU SIIC) projekta Prātnieku laboratorija ietvaros, kuru administrē LU Fonds, atbalstītājs un mecenāts SIA “Mikrotīkls”, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.