Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Uzņēmējspēju attīstīšana

Komercklases apmeklē - "Junior Achievement Latvija Uzņēmējdarbības iedvesmas konference 2015" jauniešiem

Konferences “Uzdrīksties uzvarēt!” programma - PDF


Akcija - "Iedvesmo Latviju Mācīties" - 26.11.2015.g.

Ogres 1. vidusskolā ceturtdien viesojās arī LatRosTrans finanšu direktors Raivis Lucijanovs, lai vienu mācību stundu iejustos ekonomikas skolotāja godā.

Stundas gaitā uzņēmējs skolēniem deva rīkus, kas viņiem var noderēt domājot par savu nākotni, un resursus, kur smelties zināšanas, tostarp grāmatas, kuras viņam pašam ir bijušas kā atspēriena punkts. IM absolvente un skolotāja Agnese Slišāne norāda, ka stunda ir bijusi interaktīva, enerģiska un pozitīva. Skolēni ar interesi un aizrautību piedalījās diskusijās un rēķināja procentu likmes.

Skolēni savās atziņās raksta, ka Raivis Lucijanovs ir iedrošinājis vēl vairāk darba ieguldīt savu plānu realizēšanā, lai virzītos uz panākumiem, kā arī ieteicis dažas labas grāmatas, kuras skolēni noteikti izlasīšot. Vienīgais, par ko jaunieši pauž nožēlu, ir tas, ka stunda esot beigusies pārāk ātri un 40 minūtes ir par maz tik aizraujošām nodarbībām.

Raksts : delfi.lv


Komercklašu mācību ekskursija - 29.09.2015.g.

Apmeklējām Valmieras stikla šķiedra AS, kas ir viena no vadošajiem stikla šķiedras produktu ražotājiem Eiropā, VIENĪGĀ Baltijā! Uzņēmumā strādā vairāk nekā 1100 darbinieku. Bija aizraujoši redzēt, cik komplicēts, taču radošs ir izstrādes process, kurā ir dažādi starpprodukti, kas tiek pārdoti tālāk (eksportēti), lai pircējs saņemtu galaproduktu tā patēriņam. Viesojāmies Vidzemes Augstskolā, kur skolēni dzirdēja studentu sagatavotu prezentāciju par augstskolas būtību, varēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Kā arī piedalījās studentu veidotā interaktīvā spēlē ar planšetdatoriem - pārvietojoties pa dažādiem apskates objektiem, skenējot QR kodus un atbildot uz jautājumiem. Uzvarētāju komanda ieguva balvas. Savu ekskursiju noslēdzām ar VBI (Valmieras Biznesa un Inovāciju) inkubatoru, kur skolēniem izstāstīja par VBI būtību, palīdzību, ko var saņemt jaunie uzņēmēji. Ar savu veiksmes stāstu dalījās Toms Bergs(audio reklāmu studijas 80art vadītājs),kurš kā vienu no atziņām minēju spēju uzņemties atbildību par saviem lēmumiem, drosmi pašam rīkoties un nepieciešamību attīstīt savu reģionu, lai veicinātu visas valsts labklājību! Ogrē 10.b, 11.b un 12.b klase skolēni atgriezās patīkami noguruši, tomēr priecīgi par dāvāto iespēju!


Ogres 1.vidusskolas jaunieši prezentē projektus uzņēmējiem

Otrdien, 24.02.2015.g., Ogres 1. vidusskolas 11.B klases audzēkņi aicināja Ogres novada uzņēmējus uz kopīgu prezentāciju, lai atskatītos uz projektu nedēļā piedzīvoto, sadzirdēto un iepazīto.

Katru gadu februārī izglītības iestādes izsludina projektu nedēļu, kuras laikā top dažnedažādi darbiņi, pētījumi, aktuālo jautājumu izzināšana. Ogres 1. vidusskolas 11.b klase, kas ir pirmā komercdarbības klase skolā, audzinātājas Agneses Slišānes pārraudzībā, devās pie atsevišķiem uzņēmējiem, tostarp Ogres novada uzņēmēju biedrības (ONUB) locekļiem, lai gūtu priekšstatu par biznesa sfēru, tā attīstības iespējām, tirgus paplašināšanu utt.

Jaunieši, piemēram, izvēlējās izpētīt SIA "Malevss" siera ražotnes "SierŠtelle" darbību, SIA "Miandum" loģistikas pasauli, SIA "Vins.lv" Ogrē saražoto "Vīna ceļš" produkciju, SIA "Privacon Baltics" jaunumus metālapstrādes jomā, SIA "Reklāmasveikals.lv" uzņēmumu atpazīstamības piedāvājumus u.c.

Kā atzīst paši vidusskolēni, kopumā šī nedēļa tikusi pavadīta ļoti interesanti. Varēja uzzināt daudz jaunu lietu, kuras noderēs, turpinot veidot savus biznesa plānus. Skolēni pārsvarā risināja ar produktu virzīšanu tirgū un uzņēmuma iekšējās komunikācijas efektivitātes palielināšanu saistītus uzdevumus. Visi skolēni jūtās ieguvuši unikālu pieredzi, ko izmantos savās tālākajās dzīves gaitās.

Projektu nedēļas prezentācijā piedalījās Jānis Audijāns (SIA "SmartStream"), Didzis Mizis (SIA "Miandum"), Ainis Kalmanis un Guna Bazone (SIA "Privacon Baltics"), Ēriks Mikštas (SIA "Prometal Group"), Andris Bērziņš (SIA "Reklāmasveikals.lv"), Jānis Dilāns (SIA "JJ Trading") un Ilze Linkuma, ONUB izpildsekretāre. Bet projektu nedēļā vēl piedalījās arī Normunds Labrencis (SIA "Vīns.lv") un Māris Legzdiņš (SIA "Malevss").

ONUB valdes priekšsēdētāja vietnieks, SIA "Miandum" īpašnieks Didzis Mizis vidusskolēniem pasniedza atzinības rakstus. Tos saņēma11.b klases skolēni: Mārtiņš Birzgalis, Andželika Buņkovska, Jolanta Dzilna Anda, Ivo Ernstsons, Evita Haritoviča, Rinalds Januševičs, Ralfs Klāvs, Sintija Kļava, Laura Naumova, Signija Petkūna, Linda Plaude, Toms Pūpēdis, Zane Tomsone, Loreta Tretjakova, Līga Tribocka, Madis Pauls Tučs, Anete Veide, Anna Visocka, Edgars Vīksna, Diāna Zavadska, Elvis Zeltiņš, Linda Zugrava. Kā arī nedrīkst neminēt klases audzinātāju Agnesi Slišāni, kura prastusi jauniešus ievirzīt komerczinību gultnē.

Apmeklējām Valmieras stikla šķiedra AS, kas ir viena no vadošajiem stikla šķiedras produktu ražotājiem Eiropā, VIENĪGĀ Baltijā! Uzņēmumā strādā vairāk nekā 1100 darbinieku. Bija aizraujoši redzēt, cik komplicēts, taču radošs ir izstrādes process, kurā ir dažādi starpprodukti, kas tiek pārdoti tālāk (eksportēti), lai pircējs saņemtu galaproduktu tā patēriņam.     Viesojāmies Vidzemes Augstskolā, kur skolēni dzirdēja studentu sagatavotu prezentāciju par augstskolas būtību, varēja uzdot sev interesējošus jautājumus. Kā arī piedalījās studentu veidotā interaktīvā spēlē ar planšetdatoriem - pārvietojoties pa dažādiem apskates objektiem, skenējot QR kodus un atbildot uz jautājumiem. Uzvarētāju komanda ieguva balvas.    Savu ekskursiju noslēdzām ar VBI (Valmieras Biznesa un Inovāciju) inkubatoru, kur skolēniem izstāstīja par VBI būtību, palīdzību, ko var saņemt jaunie uzņēmēji. Ar savu veiksmes stāstu dalījās Toms Bergs(audio reklāmu studijas 80art vadītājs),kurš kā vienu no atziņām minēju spēju uzņemties atbildību par saviem lēmumiem, drosmi pašam rīkoties un nepieciešamību attīstīt savu reģionu, lai veicinātu visas valsts labklājību!     Ogrē 10.b, 11.b un 12.b klase skolēni atgriezās patīkami noguruši, tomēr priecīgi par dāvāto iespēju!