Talr.: 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Atzinība Eiropas Valodu dienai veltītajā valodu viktorīnā “Iepazīsties ar valodu”

Kopš 2001.gada visās Eiropas Savienības dalībvalstīs 26. septembrī  tiek svinēta Eiropas Valodu diena. Latvijā jau trīspadsmito gadu Eiropas Valodu dienas pasākumus organizē un koordinē Latviešu valodas aģentūra, iesaistot sadarbības partnerus. Šogad Eiropas valodu dienas pasākumi notiek no 20.septembra līdz 30.oktobrim.

Lai veicinātu skolu jauniešu interesi par valodu apguvi un dotu iespēju izmantot valodu zināšanas un prasmes atraktīvā komandu darbā, Ziemeļvalstu ģimnāzija un Latviešu valodas aģentūra aicināja 28.septembrī 9.klašu skolēnus piedalīties Eiropas Valodu dienai veltītā valodu viktorīnā “Iepazīsties ar valodu”.

Viktorīnas trīs kārtās skolēni varēja pārbaudīt valodas prasmes un erudīciju, atbildot uz jautājumiem par angliski runājošo valstu kultūru, vēsturi un ģeogrāfiju angļu valodā, vāciski runājošo valstu kultūru, vēsturi un ģeogrāfiju vācu valodā un Ziemeļvalstīm – latviešu valodā.

No vienas skolas varēja pieteikties viena komanda, kuras sastāvā bija jābūt kādiem angļu un kādiem vācu valodas pratējiem.

Mūsu skolas komanda, kuras sastāvā bija 9.a klases skolniece Sintija Kapteine un 9.c klases skolēni Katrīna Skujiņa, Ralfs Romans un Sandis Ozoliņš, saņēma Atzinības rakstu.