Tālr.: +371 65035929
E-pasts: ogres1vsk@ogresnovads.lv
Adrese: Zinību iela 3, Ogre, Ogres novads, LV5001
Uzzini vairāk
Aktualitātes
Ciemos pie Pastariņa “Bisnieku” viensētā

Š. g. 12. maijā Ogres 1. vidusskolas 1.b un 1.g klase devās ekskursijā uz Pastariņa muzeju Zentenes pagastā, Tukuma novadā. Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros skolēni piedalījās radošajā programmā “Saulgriežu skoliņa”.

Pastariņa muzejs ir veltīts rakstniekam Ernestam Birzniekam-Upītim (1871–1960), kas bērnībā saukts par Pastariņu. “Bisnieku” viensētas atjaunotajā dzīvojamā ēkā divos stāvos skolēni iepazina Birznieku dzimtu un viņu sadzīvi, rakstnieka dzīvi un daiļradi. Muzejā eksponēti oriģināli, rakstniekam savulaik piederējuši priekšmeti, tostarp, rakstāmgalds ar krēslu un tintnīca. Pārējās atjaunotajās ēkās - klētī, kūtī, pirts-dārē un vāgūzī, kā arī dārzā izveidotas ekspozīcijas, ko caurvij rakstnieka stāstu motīvi. Bērni bija pārsteigti, cik daudz grāmatu rakstnieks ir sarakstījis!

  Skolēniem patika miltu malšana, karašu cepšana un sviesta kulšana. Iegūtās zināšanas padziļināja Dizaina un tehnoloģiju 1.4. tēmas “Kā cep maizi? Kā atspoguļo maizes tapšanas ceļu?” apguvi.

Bija arī iespēja iepazīt un izmēģināt senās latviešu rotaļas, piemēram, skriešanu ar divričiem, iešanu ar ķekatām un “zivju makšķerēšanu”.

Skolēni atzina, ka  maizes un sviesta gatavošanas process ir sarežģīts, smags un darbietilpīgs. Jaunums mūsdienu bērniem bija senie darba rīki un sadzīves priekšmeti, piemēram, izkapts un skalturis. Skolēniem bija lieliska iespēja izjust seno lauku ēku šarmu. Viņi izteicās, ka jūtoties, kā senos laikos. Skaistas bija muzeja darbinieces tautas tērpos!