ERASMUS+ “Pedagogu ēnošanas vizīte” Rumānija (Arad) 2024. gada 3. līdz 8. aprīlim

Ogres 1.vidusskolas komanda piedalījās Erasmus+ ēnošanas vizītē Rumānijas pilsētā Aradā. Arada ir trešā lielākā pilsēta Rumānijas rietumos, kas atrodas Murešas upes krastos. Šī universitātes pilsēta tika izveidota 11. gadsimtā. Arada ir bagāta ar dažādu arhitektūras stilu apvienojumu.

Mūsu sadarbības partneri šajā Erasmus+ projektā bija Colegiul National “Elena Ghiba Birta” un Colegiul Economic Arad. Apmeklējot skolas, iepazināmies ar Rumānijas izglītības sistēmu un tās izaicinājumiem, vērojām mācību stundas dažādos vecumopsmos un klašu grupās, ar interesi iepazinām dažādu mācību vidi, metodes un mācību resursus, izzinājām skolēnu iespējas apgūt arī profesionālās iemaņas. Mūs iepriecināja skolēnu apgūtās profesionālās prasmes ēdienu gatavošanā, galda klāšanā un viesu apkalpošanā.

Projekta ietvaros mūs laipni uzņēma Colegiul National “Elena Ghiba Birta” ģeogrāfijas skolotājs un vēstures entuziasts Marius Tiu, kurš iepazīstināja gan ar Aradas kultūrvēsturisko mantojumu, gan ar 2023.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Timisoaras arhitektūras pērlēm.

Esam guvušas ne tikai vērtīgu pieredzi, bet arī idejas turpmākai sadarbībai.