ERASMUS+ “Skolēnu grupas mobilitāte” Itālija (Palermo) 25.02.2024. līdz 02.03.2024.

8 skolēni: Elizabete Paula Beitāne, Elīza Trakina, Luīze Lipe, Elizabete Zelčāne, Samanta Grēta Kricka, Elīza Eisaka, Eduards Purens, Mārtiņš Žugris un 2 skolotājas: Kristīne Treimane, Gita Brodzinska.

Gatavojoties mobilitātei, skolēni Latvijā un Itālijā pētīja 2 ekosistēmas-mežu un jūru, veidoja digitālos herbārijus, gatavoja prezentācijas.

Šī projekta ietvaros skolēni iepazina Palermo vēsturi, arhitektūru un kultūru. Skolēni devās kopīgās ekskursijās uz Capo Rama dabas rezervātu, kur pētīja un analizēja iežus un augus, apmeklēja vēsturisko 15.gs. novērošanas torni. Skolēni iepazina neparastu Cinisi ciematiņu, kurā bija dzimis Peppino Impastato, kāds neparasts puisis, kurš iedvesmoja un izglītoja cilvēkus, lai uzvarētu mafiju. Aizraujošu pieredzi un dabas skatus varēja piedzīvot braucienā uz Serra Guarneri Rezervātu, kur skolēni izzināja, kā veidojās un atjaunojās meži, iepazina kokus un augus, klausījās skaņās un vēroja Cefalu pilsētiņu no kalnu virsotnes.

Skolēni ne tikai iepazina katras valsts skaistumu un vērtības, bet domāja par to, kā nodot ziņu tālāk jauniešiem – gan par to, ka vajag mainīt dzīvesveidu, gan apturēt piesārņošanu, gan to, ka katrs no mums ir daļa no dabas, katrs no mums ir atbildīgs. Tāpēc kopīgi radīja dziesmu repa stilā un to prezentēja vizītes noslēguma ceremonijā skolā, kur piedalījās skolas orķestris, vecāki un skolas vadība.

Jautrā un pacilātā gaisotnē skolēni dalījās ar iegūto pieredzi svinīgajās vakariņās Trattoria Del Massimo restorānā.