Modes meistarklase pie Ivetas Daugules

Projekta tēmas “Mode” ietvaros skolēni Marta Šeikina, Elīze Andersone un Nellija Kārkliņa pētīja savas garderobes saturu, apģērba izcelsmi. Domājot par apģērba nonākšanu savā skapī, skolēni un skolotāji diskutēja par “ātrās modes” popularitāti un pieejamību, kārdinājumu to iegādāties, un arī par tās negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, cilvēka ikdienu. Tika secināts, ka ātrās modes industrija bieži nodara kaitējumu cilvēka labizjūtai, jo gribas vairāk un vairāk, gribas sekot modei, jo to pieprasa sabiedrība, kurā dzīvojam, mediji.

Lai apgūtu dažādus veidus, kā katrs var ietekmēt savas garderobes izskatu, projekta dalībnieki piedalījās meistarklasē, ko vadīja tekstilmāksliniece Iveta Daugule.

Dalībnieki uzzināja par ilgtspējīgu modi, par to, kā ikviens var veikt radošas pārmaiņas savā garderobē, neieguldot daudz līdzekļus. Nodarbībā, izmantojot dažādu krāsainu audumu atgriezumus, tika veidoti dekoratīvi elementi, ko var pievienot savam apģērbam, somai, izmantot kā karstu trauku paliktni. Dalībnieki apsprieda idejas, kur varētu izmantot savus izstrādājumus, izteica vēlmi arī turpmāk izveidot kaut ko līdzīgu, jo savā garderobē zina vairākus apģērba gabalus, kuriem lieti noderētu kāds radošs pārveidojums.