Sanāksme Vācijā – tēma Mindfulness

Erasmus + projekta EARTHUCATION “Eiropas skolas ilgtspējībai un pietiekamībai” sanāksme Dērdorfā, Vācijā no 22. līdz 26. novembrim.

Projekta sanāksmes tēma bija MINDFULNESS – par apstāšanos, aizdomāšanos, stresa cēloņiem, tā mazināšanu, detoksikācijas un relaksācijas iespējām un veidiem. Skolēniem bija jāprezentē savs mājasdarbs ar dienasgrāmatām un anketu rezultātiem par stresa cēloņiem un izpausmēm. Mūsu skolas 9. e klases skolēni Edgars Kuļiņičs un Francis Vimba demonstrēja pašu veidotas filmas par savu ikdienu un stresa mazināšanas iespējām. Sanāksmē piedalījās arī Artis Naglis no 9. e klases un projekta logo konkursa uzvarētājas Amēlija Čiščakova un Kristiāna Budovska no 9.d klases. Braucienu organizēja projekta koordinatore un skolas karjeras konsultante Ramona Ķiesnere. Skolēnus sagatavoja braucienam datorikas skolotāja Arta Neimane.

Sanāksmes ietvaros dalībnieki iepazinās ar Dērdorfas skolu, devās uz mežu, lai mācītos vērot dabu, izmantot dabas materiālus un citādi paraudzīties uz lietām. Bija iespēja nodarboties ar jogu, iepazīties ar austrumu cīņu elementiem, apmeklēt Ziemassvētku dārzu Koblenzā un mācīties mazināt savu ikdienas stresu. Skolēni dzīvoja vācu ģimenēs, attīstīja savas svešvalodas un komunikācijas prasmes un mācījās strādāt komandās. Ar iegūto pieredzi skolēni turpinās darbu projektā, iepazīstinot ar to skolasbiedrus un veidojot jaunus uzdevumus, materiālus un mājasdarbus.